Jarný šprint Bystrička 2023

04.05.2023
jarny-sprint-bystricka-2023

Posledný aprílový deň sa uskutočnili v Bystričke pri Martine už tradičné cyklistické preteky. 12. ročník časovky v jazde do vrchu na horských bicykloch, nuž nebolo to ani kontinuálne do vrchu a ani tie horské nie je presne povedané lebo kto chcel aj na graveli mohol.

Už dávnejšie sa mi do uší donieslo o tomto včasnom jarnom meraní si kondície a teraz sa mi podarilo aj to zažiť naplno... Rišo už ako domáci Turek (či turčan?) kedysi jeden report spísal a tak sme sa po rokoch k tomuto podujatiu dostali znovu.

Legenda hovorila o veľkolepom a masami obľúbenom podniku a veru nebolo to ani tentoraz ináč. Ranný dážď síce otestoval psychickú odolnosť ale na štarte už bolo všetko ok. Približne dvesto štartujúcich v časových intervaloch vyrazilo si otestovať jarnú kondíciu.

Po štarte to bolo klučkovanie medzi dierami v asfalte, po úvodnom miernom výšvihu na jazdcov čakala povestná betónka aj so zjazdom, tretia a najdlhšia časť už potom bola dokopca po lesnej zvážnici ako už ináč lesnými traktormi a ťažbou dreva vylepšenej. Prevýšením to nebolo nejaké stúpanie pre špecialistov vrchárov, skôr taký Filippo Ganna by si prišiel na svoje :)

Po nočnom daždi bola lesná zvážnica rozmočená a prejazd množstva cyklistov vytvoril na miestach lepkavé blato, ktoré zabezpečilo, že traťové rekordy a asi ani osobáky moc nepadali. Časovka s cieľom do vrchu ponúka už tradične možnosť intenzívne sa potrápiť, netrvalo to ale dlho a už na vás čakala cieľová rovinka so šprintom cez kaluž. Pamätám si z trate akurát nepríjemný vietor a potom namáhavé predbiehanie množstva jazdcov v nie ideálnej stope ale takto presne to mali aj ostatní pričom tí neskôr štartujúci mali blato zrejme ešte lepšie a lepkavejšie vymiešané.

šprint_v_cieľovej_rovinke

Organizácia bola výborná, bolo vidieť, že organizačný tím je zohratý a priestory štartu s obrovskou miestnosťou miestneho kulturáku boli veľmi príjemné. Šanca na socializáciu s čapovaným v ruke bola parádna. A na záver ešte čakalo vyhodnotenie všetkých tých kategórií, nebolo ich málo, príležitosť mali aj stokiloví :)

 

výsledky_prvých_20_celkove

 

Výsledky: Jarný šprint Bystrička

Na záver už len popriať štartujúcim úspešnú cyklosezónu a tešíme sa na budúci rok keď hádam za suchého podkladu bude ľahšie porobiť si osobáky.

text: Martin Bartoň, foto: Rišo Pouš

Fotky Jarný šprint Bystrička 2023

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri