Jarný šprint Bystrička

27.04.2010
jarny-sprint-bystricka

  Sobota, krásne jarné počasie a okolo Martina nevidno takmer nikoho na bajku – čo sa deje? Všetci sú na Bystričke! Bajkeri z BEER INSIDE TEAMu sa podľa vlastných slov inšpirovali „ŠprintPolomom“ v susednej Žilinskej kotline a v sobotu 24.4.2010 usporiadali premiérový ročník časovky do vrchu. Deň pred štartom takmer 200 mien v štartovke, optimistická predpoveď počasia, primeraná trať a symbolické štartovné sľubovali profíkom, aj hobíkom príjemné nabudenie na blížiace sa maratóny.
Široká trať bez technických zákerností, aj s malým zjazdíkom na vydýchnutie v strede, kombinácia asfaltového rozjazdu cez dedinu, rozbitej lesno-lúčnej asfaltky, nesmrteľnej vojenskej betónky a záverečnej zvážnice. Toto si nakoniec vyskúšalo 191 bike-pozitívnych ľudí. Štartovalo sa od 10:00 v 30-sekundových intervaloch. Takže okolo obeda bol už posledný v cieli a mohlo sa začať spúšťanie do doliny, rátanie časov, obedovanie, vykecávanie a o druhej aj vyhlasovanie. Organizátori si to tiež všetko na prvý raz vyskúšali naostro a dopadlo to pre nich výborne. Kategórií a cien bolo až-až, kto nebol na bedni, isto niečo trhol v prebohatej tombole. Výsledky sa na domovskej stránke pretekov objavili už podvečer.
Tu len zopár fotiek ako trate, ostatné na facebooku. V Turci zdá sa vzniká podarená jarná akcia na rozjazd do pretekovej bajkerskej sezóny.

RiPo

Fotky Jarný šprint Bystrička

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri