Val Roseg - Skialp VIP Adresa

15.02.2017
val-roseg-skialp-vip-adresa

Švajčiarsko - Engadin - Pontresina - Val Roseg

Čo som sa tu už napísal o skialpových možnostiach tejto doliny. A ono to je super, že si to nikto poriadne nevšimol. Ludia jazdia skialpovať do japonských lesíkov, na Lofoty či do iných neďalekých nórskych končín, prípadne si odskočia na týždeň na Kamčatku. Však tie Alpy ( 2000km dlhý pásik kopcov) sú už také okukané a infraštruktúrou prepchané :)))

Ale no. Dobre tak. Ono ja stopu prešlapávam rád a zostane to tu všetko pre mňa. A zase keď sa spraví podmienka tak mi frírajdisti z Corvatschu pomôžu a občas ku nám nejaký zablúdi. Chudák, keď potom zistí ako sa dostane naspäť... ;)

ranná_hmla_vo_Val_Roseg,_foto_z_terasy_hotela_Roseggletscher_Miro_Slezak

Ale aby som zase nepreháňal. Keď na jar otvoria chatu Coaz tak nejakí šlapači sem predsa len zavítajú. No teda nie sem ale na chatu. Tá najlepšia chata v doline zostáva pre skialpinistov bez povšimnutia. Ono to bude asi tak trošku aj nárokom. Však mi máme cez deň roboty aj tak dosť :))

Áno najlepšia chata a moožnosť pre skialpinistov vo Val Rosegu je, teda by bola keby tu nejakí prišli u nás v hoteli Roseggletscher. Ono málokto si totiž všimne na nete, že v ponuke sú aj nové viacposteľové izby. Dokopy sto lôžok. Prakticky nikdy nedávame do jednej izby (lágru) cudzích ľudí pokope. Tak má každý súkromie a komfort ako v hotelovej izbe a kopec miesta k tomu. Teplá sprcha hneď na chodbe a pozor, tu sa už dostávame vysoko nad štandard horskej chaty.

Prekúrené izby a v podstate všetky priestory samozrejmosť. Na chate môžete snívať... Raňajky formou švédskych stolov síce asi nebudú to o čom rozprávajú ľudia chodiaci do Egypta (nebol som) ale zato na švajčiarske pomery veľmi dobrý preis/leistung čiže výkon k cene.

Piz_Murtel_3433m._a_strážcovia_doliny_Bernina_a_spol...

Veľmi často si hostia môžu urobiť aj nejaký ten chlebík na cestu a čaj do termosky k tomu. Potom už len rovno pred hotelom pripnúť lyže a ide sa... Aj keď stopu som už prešlapal rátajte s tým že sú tu prevýšenia poriadne. Dole kopcom to ale zase poteší :)

Ľudí dosť odrádza od podobného dobrodružstva poloha hotela. Sedem kilometrov od Pontresiny. Sakra ako sa tam dostanem? Na lyžiach s batohom? Aj tak by sa dalo. Ono na webe sa dá ľahko prehliadnuť, že hotelových hostí, aj tých z Lágru v cene ubytka vždy dovezieme hore aj s batožinou a potom ich zase odvezieme dole do Pontresiny.

A to všetko v cene... Posteľ v lágri s raňajkami stojí 47 švajčiarskych frankov. Viem, že na naše pomery dosť. Na St.Moritz je to aj s transportom neprekonateľný Lajstung...

O tej prešlapanej stope a poradenstve v slovenčine ani nehovorím.

Tak užívajte aspoň fotogalériu :)

 

Martin Bartoň

 

 www.roseg-gletscher.ch

Fotky Val Roseg - Skialp VIP Adresa

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Val Roseg - Skialp VIP Adresa
sherpa 16.02.2017
eeeeeej ne taky PR clanok! paradne spisane. a ten osobny stopar-ratrak-guide....to nemaju ani v Kempinskom u concierga ;-) objednatelne. Martin, si jednicka.

RE: Val Roseg - Skialp VIP Adresa
Ramil (work93025@gmail.com) - 16.02.2017
Na ja, sieht schön aus

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri