Test: nohavice do hôr a na skialp Karpos Vernel

30.01.2016
test-nohavice-do-hor-a-na-skialp-karpos-vernel

Sportful - Karpos - nohavice Karpos Vernel

Je to niečo cez dva roky, čo som prvý raz na seba obliekol tieto nenápadné nohavice šedej farby. Vyzerajú športovo ale nie príliš nápadne. Dajú sa nosiť prakticky všade. Priznám sa, že na prvú skialpovú túru som si ich zobral so zmiešanými pocitmi. Dovtedy som skialpoval dlhé roky v zateplenej kombinéze, tá doslúžila a ja som sa rozhodol vyskúšať niečo voľnejšie, niečo v čom sa dá pohodlne existovať celý deň a ešte aj večer v tom presedieť na chate...

 

Už na prvej túre som sa s týmito elastickými nohavicami s elastickým opaskom úplne zžil.

 

Piz_Roseg_3938m.

Najprv som si myslel že na skialpe s nohavicami bez vetrákov nebudem môcť existovať ale špičkový priedušný materiál ma presvedčil o opaku.

 

Čo sa týka technických materiálov som laik. Vedel som už o vodeodpudivej úprave, kamarát mi to názorne predviedol ako funguje pri výrobkoch od Sportfulu. Ale to, že elastický materiál dokáže byť priedušný, dýchajúci a zároveň odoláva náporom studeného vetra, to by som len ťažko uveril keby som si to aj v praxi nevyskúšal.

 

Pri zimných mrazoch som pod nohavicami striedal dva druhy termoprádla, teplejšie a tenšie - podľa potreby. Aj v tých najväčších mrazoch som si s týmito nohavicami vystačil. Pod nimi ma hrialo teplejšie termoprádlo a vo fujavici som si ešte ne na nahodil šuštiaky od Karposu (Airbag). hneď prvú  zimu som si vyskúšal ako v nich chutia aj dlhé túry.

 

Očakávania sa veru viac ako naplnili: v extrémnych podmienkach boli tieto nohavice plne funkčné, hriali tam kde mali, nepotil som sa v nich zbytočne, schli extrémne rýchlo, spodná časť perfektne sedela na lyžiarke a elastický opasok umožňoval pohodlné dýchanie pri výkone. Absolvoval som v nich dokonca aj jedny skialpové preteky...

 

 

Takže na skialp sa tieto nohavice osvedčili perfektne, dokonca aj fakt že ich netrebalo často prať som ocenil :)) Toto by už mohlo byť ale ešte zďaleka nie je všetko - Predstavte si fakt, že za výstroj dáte nemalé peniaze a teraz drahé zimné časti oblečenia odpočívajú viac ako pol roka v skrini? V tomto prípade určite nie. Leto trávim už tradične v Alpách, kde popri robote mám možnosť absolvovať túry na kopce vysoké 3-4000 metrov. Nepotreboval som tu žiadne iné nohavice. Karpos Vernel sa osvedčili perfektne aj v pobehovaní po ľadovci či po hrebeňoch Berninských Álp.

 

Karpos_Vernel

Kolená chránené odolným materiálom Kortec si pochvaľovali. Elastické gamaše taktiež spevnené Kortecom odolávali predným hrotom mačiek. Pri letných búrkach som sa mohol spoľahnúť nato, že rýchlo schnúci materiál K-Shell Light zahreje aj vlhký a po skončení dažďa veľmi rýchlo vyschne.

 

Kvalitné zipsy na vreckách a hlavne na spodných gamašiach sú aj po nešetrnom zaobchádzaní stále bez poruchy... Čo k tomu viac dodať, práve s týmito nohavicami v Engadinských mrazoch trávime svoju piatu sezónu, tretiu zimnú. A napriek častému a miestami brutálnemu zaobchádzaniu sa stále nechystajú do dôchodku...

 

Testoval Martin Bartoň

Nohavice kúpite tu:  www.davorin.sk

Fotky Test: nohavice do hôr a na skialp Karpos Vernel

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Test: nohavice do hôr a na skialp Karpos Vernel
sherpa 02.02.2016
a traky? nechybaju ti k nim? si dako neviem zimne gate bez trakov predstavit.

RE: Test: nohavice do hôr a na skialp Karpos Vernel
Martin 02.02.2016
práveže vďaka tomu elastickému opasku a strihu mi traky vôbec nechýbali

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri