Členstvo v Österreichische Alpenverein

14.12.2018
clenstvo-v-Österreichische-alpenverein

Vetroplachmagazín ponúka v spolupráci s partnerom Horský Klub členstvo v rakúskej sekcii Alpenverein-Edelweiss Viedeň. Aj keď je slovenskej outdoorovej komunite už dobre známe čo všetko znamená byť členom AV, pri súčasnom náraste záujmu o horské športy sme spolu s naším partnerom zhrnuli týchto pár hlavných informáciií o AV:

 

Čo to je Alpenverein? 

Rakúsky horský klub OeAV (Österreichische Alpenverein) je prestížny horský klub so 150 ročnou históriou. Jeho základňu tvorí viac ako 500,000 členov. Vďaka silnej vnútornej štruktúre, ktorá pokrýva veľa aktivít a odvetví športu tvorí vplyvnú a sociálne aktívnu inštitúciu pôsobiacu v Rakúsku a v zahraničí.

V skratke je ÖAV alebo len AV - združuje všetkých záujemcov a milovníkov hôr a horskej prírody a všetkých aktívne aj športovo založených ludí aj rodiny. Je to združenie dobrovolné, každý sa stáva členom zväzu na základe svojeho rozhodnutia. V Horskom klube sme začali členstvo Alpenvereinu ponúkať v roku 2013.

Alpský klub napomáha k propagácii a vykonávaniu horských aktivít, ako sú lezenie, skialpinizmus, extrémne lyžovanie a snowboarding s aktívnym dohľadom expertov a vodcov. Zväz s vlastní a prevádzkuje horské chaty, udržuje turistické chodníky a lezecké cesty. AV poskytuje odborné rady a informácie v tejto oblasti, ako je zhotovenie máp pre lezecké a pešie trasy, služby na internete.

 

Prečo Alpenverein?

 


Okrem už vyššie spomínaného bohatého spoločenského života klubu, technického zázemia a podobne budú predovšetkým slovenských členov zaujímať výhody ako je napríklad zľava na ubytovanie na vysokohorských chatách a samozrejme poistné krytie pre členov v prípade že člen sa vo svojom voľnom čase dostal v horách do stavu ohrozenia života prípadne mal úraz.
 V zahraničí je poistné krytie rozšírené na náklady aj na ošetrenie a liečenie. V EU aj na právnu zodpovednost voči iným osobám. Poistenie v rámci členstva v AV sa tak stáva zároveň najlepším možným úrazovým poistením pri cestách do zahraničia ktorých cieľom je akákoľvek outdoorová činnosť.

 

Kde všade platí Alpenverein?

 


Poistenie v ramci AV platí celosvetovo s výnimkou oblastí za polárnym kruhom, Grónska a niektorých ostrovov v Atlantiku. Taktiež neplatí vo vysokých horách nad 6000 m.n.m. V zahraničí platí poistenie prvých 8 týždňov od vycestovania. Zahraničie sa považuje krajina mimo hlavného pobytu člena, ktorú uvedie pri registrácii.

Čo všetko zahŕňa poistenie Alpenvereinu?

 


V mieste trvalého pobytu poistenie zahŕňa náklady na záchranu a pátranie do výšky 25.000 EURO počas trávenia voľného času v horách alebo vode aj na miestach mimo turistických chodníkov (freeride, skialp, horolezectvo, rafting atd.). V zahraničí, teda mimo miesta trvalého pobytu sú kryté náklady aj na liečenie do výšky 10.000 Euro.

Platí Alpenverein na Slovensku? ... a samozrejme vo Vysokých Tatrách?

 


Áno, poistenie kryje v rámci AV aj zásahy HZS prip. náklady na iné záchranné zložky, ktoré sa učastnia pri zásahu (pátranie, záchrana, vyslobodzovanie). Poistenie sa vzťahuje aj na územie SR, teda vrátane Vysokych Tatier. Na značených aj neznačených chodníkoch, horolezeckých stenách, žlaboch a odľahlých oblastiach. Vrátane vyslobodzovania z lavíny a prevoz vrtulnikom prip. inou technikou, ktorú záchranné zložky používajú. Tieto náklady sú kryté do sumy 25.000 Euro.

 

 

Tu sme vám priniesli len tie základné informácie o členstve v rakúskom Alpenvereine. Na ďalšie otázky ohľadom členstva a poistenia vám radi odpovedia priamo na tejto mailovej adrese:

 

info@alpenverein-slovensko.sk 

 

 Pre členstvo v AV cez Vetroplachmagazín kliknite tu

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri