Albula haute route MTB

10.10.2014
albula-haute-route-mtb

Švajčiarsko je krajina pre bajkerov zasľúbená. 

Bol to Miro, ktorý prišiel s novým objavom: okruh od odmáceho borca, niekde medzi Albulapassom a Davosom, krásne single a GPS trasa v hodinkách.

Príležitosť na seba tentoraz nenechala dlho čakať, pridal sa aj Boris a tak som si okrem jazdenia užil aj fotoorgie.

Štartovali sme cca o jedenástej od vlakovej stanice vo Filisuri. Labyrintom chodníčkov a ciest sme sa dostali ku dlhému stúpaniu v borovicovom lese. Najprv bolo singlov menej ale potom to začalo... a ten záver stál naozaj zato. Singltraily v okolí Jenisbergu sa ešte určite vrátime zopakovať a vychutnať. V týchto miestach sme už nefotili ale utekali pred tmou.

Túru nájdete popísanú aj s GPS údajmi na stiahnutie na tejto stránke  www.mountainbiker.ch k tým údajom by som len doplnil, že udávaný čas niečo cez šesť hodím je určite bez prestávok a že je potrebné si na tento okruh rezervovať celý deň.

...spraviť_takúto_fotku

Po ceste bolo pomenej možností na občerstvenie a preto je dobré si niečo nabaliť so sebou. Pikoškou, ktorú sme radi využili bol samoobslužný bufet s nápojmi a keksmi. Zaplatiť trebalo vhodením príslušnej sumy do fľašky s mincami. Keďže sme nemali dosť drobných tak sme fľašku odvorili a peniaze rozmenili... jednoducho Švajčiarsko.

Jediné možnosti občerstvenia sú v osadách Wiesen a Monstein. 

čím_ďalej_tým_krajšie...

Okrem parádnych výhľadov sprevádzajúcich nás celý deň je pikoškou tejto trasy určite aj neďaleká trasa železnice s mostami a viaduktmi.

Aj keď to nie je nejaká vysokohorská túra vedúca cez vysoké sedlá tak ju môžem len odporučiť. Tie traily určite stoja zato. Nezabudnite pribaliť kondičku a techniku :)

Čaká na vás 55 kilometrov a 2500 výškových metrov na trase, kde budete z bajku určite zosadať a to nielen vtedy keď ho budete prenášať cez horské potoky.

 

Martin Bartoň

 

 

Fotky Albula haute route MTB

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri